Fotolorelacja z półkolonii letnich Fundacji Nasze Dzieci

01.08.2016

Półkolonie letnie 2016  z Fundacją Nasze Dzieci już za nami. Dwa pięciodniowe turnusy odbyły się w dniach od 27 czerwca do 1 lipca oraz od 4 do 8 lipca 2016 r. W projekcie uczestniczyło łącznie pięćdziesięcioro dzieci. Wypoczynek został zorganizowany w budynku Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka 74a.

Półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci, których przewodnim tematem była "Podróż dookoła świata" wypełniły różnorakie zajęcia, takie jak: zabawy intergracyjne, indywidulane, zespołowe, planszowe, rekreacyjno-sportowe z instruktorem lub trenerem sportu, w piłkarzyki stołowe, plastyczne, warsztaty kulinarne, quizy, twórcza aktywność - dzieci wymyślały i prezentowały własne legendy, same projektowały i wykonywały maski i stroje na bal, a także sambodrom.

1%, 1 procent, opp, 0000377619, edukacja, półkolonie letnie, przedszkole arcelormittal, Dąbrowa Górnicza, Fundacja Nasze Dzieci, Dąbrowa Górnicza, Kraków, jeden procenKolonistów odwiedzili młodzi podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Przystań" z własnym przedstawieniem teatralnym w reżyserii Katarzyny Korusiewicz pt. "Legenda nikomu nieznana". Do dzieci zawitali również aktorzy z interaktywnym programem artystycznym "Legendy Tatr", podczas którego mali widzowie poznali legendy z Tatr i Podhala, ale nie tylko :)

W pierwszym tygodniu wypoczynku odbyła się wycieczka do Mirowa, Bobolic i SIewierza. Z przewodnikiem jurajskim przeszliśmy z Mirowa do Bobolic szczytem tzw. Grzędy Mirowskiej szlakiem Orlich Gniazd, zwiedzaliśmy zamek w Bobolicach, przeszliśmy u podnóża skał obok niewielkiej jaskini "Stajnia". W Siewierzu z przewodnikiem zwiedziliśmy zamek.

Jedniodniowa wycieczka do Żarek miała miejsce w trakcie II turnusu. Tutaj dzieci w pracowni "EtnoJura" wyplatały z wikliny ozdoby w kształcie rybek, w manufakturze słodyczy HokusPokuss miały okazję zobaczyć jak powstają słodycze, jak również samodzielnie wykonać kolorowe lizaki.

Po tych atrakcjach udaliśmy się do Przystani Turystycznej "Leśniów", gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach wytwarzania pizzy 'Mali włoscy kucharze". Pobyt w Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn, a w szczególności interaktywne zabawy z dawnym rzemiosłem, zwieńczyły dziecięcą przygodę w Żarkach.

Pogoda i humory małych kolonistów dopisały wyśmienicie, a na kolejną edycję zapraszamy w ferie zimowe 2017 :)

Wypoczynek został zorganizowany na podstawie przepisów o systemie oświaty za zgodą MEN nr 6728/SLA/2016 oraz 420/SLA/2016.

Cele projektu:

• organizacja aktywnego, ciekawego i wesołego wypoczynku dla dzieci w wieku 6-9 lat,
  • stworzenie rodzicom warunków do godzenia rodzicielstwa i życia rodzinnego z życiem zawodowym (dostępność opieki w godzinach od 5:30 do 18:00),
  • zapewnienie dzieciom opieki sprawowanej przez wykwalifikowany i doświadczony personel,
  • zapewnienie dzieciom zdrowego całodziennego posiłku.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:
Wakacje 2016! Zapraszamy na półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci.
1% podatku, 1 procent podatku, fundacja Nasze dzieci, przedszkole arcelormittal, półkolonie letnie, półkolonie zimowe, wakacje 2016, wypoczynek dzieci, śląskie, Dąbrowa Górnicza, edukacja, ngo, opp, dla dzieci

Katarzyna Kulik