Zapraszamy na bezpłatne konsultacje logopedyczne

27.03.2017

Wśród rodziców dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym rośnie świadomość potrzeby konsultacji logopedycznych. Wczesna interwencja logopedyczna zakłada, że każdy noworodek powinien być objęty badaniem logopedycznym, sprawdzającym sposób ssania, połykania i budowę narządów artykulacyjnych. Profilaktyka logopedyczna u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym polega na wykonywaniu przesiewowych badań logopedycznych przez nauczycieli, lekarzy, logopedów.

Konsultacje logopedyczne mają na celu wychwycenie potencjalnych wad wymowy oraz skierowanie dzieci na diagnozę logopedyczną i w razie potrzeby na dalszą terapię.

W trakcie ich trwania rodzice mogą poradzić się specjalistów w następujących kwestiach: prawidłowego rozwoju mowy dziecka, sposobu gryzienia i połykania pokarmów. Celem nadrzędnym konsultacji logopedycznych jest szerzenie świadomości wśród rodziców o czynnikach, które wpływają na prawidłowy rozwój mowy dziecka i aparatu artykulacyjnego.

-------

Fundacja Nasze Dzieci zaprasza 01.04 br. w godz. 10.00 - 16.00 do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 6A na bezpłatne konsultacje logopedyczne oraz z zakresu integracji sensorycznej dla dzieci pow. 2,5 roku oraz młodzieży szkolnej. Wymagana jest rówinież obecność rodzica.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia dostępne są u Katarzyny Kulik pod nr 795547361. Wydarzenie organizowane jest w ramach >>>SOBOTY DĄBROWSKICH OPP<<<.

Serdecznie zapraszamy.

Fundacja Nasze Dzieci - KRS: 0000377619