Ferie 2017! Półkolonie zimowe z Fundacją Nasze Dzieci w Dąbrowie Górniczej

09.11.2016
Ferie 2017! Dąbrowa Górnicza, Fundacja Nasze Dzieci

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Nasze Dzieci organizuje w Dąbrowie Górniczej dla dzieci w wieku 6-9 lat półkolonie zimowe. Zaplanowaliśmy dwa pięciodniowe turnusy w terminach od 16 do 20 stycznia 2017 r. oraz od 23 do 27 stycznia 2017 r.

 

W OFERCIE:

I turnus
ŚLADAMI SHERLOCKA HOLMESA. Młodzi naukowcy pod wodzą Pana Korka zmienią się w prawdziwych śledczych. Będziemy zdejmować odciski palców na specjalne karty i folie, a następnie oglądać i badać nasze odciski na wielkim ekranie. Wykorzystamy mikroskop i obejrzymy pod nim mikroślady. Na koniec wspólnie rozwiążemy kryminalną zagadkę.Każdy uczestnik otrzyma teczkę "Akta osobowe — Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Pana Korka", którą będzie uzupełniał na poszczególnych zajęciach:

  1. Daktyloskopia — Na zajęciach będziemy pobierać odbitki linii papilarnych od uczestników za pomocą specjalnego tuszu w celu wyeliminowania udziału w przestępstwie. Po przeanalizowaniu odbitek i porównaniu ze śladami zabezpieczonymi na miejscu przestępstwa "Karty daktyloskopijne palców" uczestnicy dostają na na pamiątkę.
  2. Analiza mikrośladów — włosy, sierść, nasiona, fragmenty roślin i owadów oraz włókna tkanin pod mikroskopem na dużym ekranie.
  3. Mugshot — policyjna fotografia na pamiątkę dla każdego. Zdjęcie drukowane na miejscu. Dzieci przebierają się w strój więźnia i w studio fotograficznym (lampy, statywy) robimy zdjęcia do "policyjnej kartoteki".
  4. Fonoskopia — To technika śledcza mająca na celu zbadanie autentyczności nagrania oraz identyfikację mówcy na podstawie analizy mowy, dźwięków tła i charakterystycznych szumów (np. na lotnisku).
  5. Traseologia —  To technika śledcza zajmująca się ustalaniem osoby, pojazdu lub zwierzęcia na podstawie śladów przemieszczania się pozostawionych na miejscu zdarzenia. Zabezpieczanie i zdejmowanie śladów obuwia, łap i opon na miejscu przestępstwa.
  6. Zagadka "kryminalna" — zainscenizowane miejsce "przestępstwa" w sali, gdzie uczestnicy będą musieli dokonać oględzin, zrobić zdjęcia, zebrać ślady, przesłuchać świadków a następnie przeanalizować je i wysnuć wnioski o prawdopodobnym przebiegu przestępstwa - oczywiście dostosowanym do wieku uczestników :)

II turnus:
MŁODZI KONSTRUKTORZY I WYNALAZCY. Jak mówi stare przysłowie "Potrzeba jest matką wynalazków", ludzie wymyślają i znajdują rozwiązania wtedy, gdy występuje ważny dla nich problem (np. jak przetransportować ciężki przedmiot na dużą wysokość). Wynalazek jest często mylony z odkryciem naukowym. Wynalazek to zupełnie nowe w skali światowej rozwiązanie problemu technicznego poszerzające możliwości techniczne ludzkości. Odkrycie nie jest rozwiązaniem technicznym, lecz wiarygodnie udowodnioną obserwacją nieznanego dotąd zjawiska występującego naturalnie w przyrodzie. Odkryć nie można opatentować, gdyż uznaje się je za własność całej ludzkości. Ochrona patentowa może natomiast dotyczyć nowej technologii, która przyczyniła się do odkrycia naukowego.

Na warsztatach z Panem Korkiem młodzi wynalazcy będą konstruować różne urządzenia z łatwo dostępnych przedmiotów. Wśród konstrukcji znajdzie się poduszkowiec, aerograf, pompa odśrodkowa czy pojazd odrzutowy, którymi będzie można się pochwalić w domu po zajęciach. Wszyscy wynalazcy otrzymają także patenty na swoje urządzenia. Przy okazji każdej z konstrukcji, przeprowadzamy interaktywne doświadczenia wprowadzające uczestników w dany temat:

  1. Aerograf i pompa odśrodkowa
  2. Poduszkowiec z płyty CD oraz przejażdżka na ogromnej płycie z "Przebojami Pana Korka"
  3. Pojazd odrzutowy
  4. Budujemy instrumenty muzyczne: słomkowy obój, wokoder i rękawiczkofon
  5. Spektroskopy do obserwacji widma różnych świateł
  6. Termometr cieczowy

 

DODATKOWO:  zajęcia plastyczne, taneczne, kulinarne, relaksacyjne, sportowe z trenerem, rekreacyjne indywidualne i zespołowe, wewnątrz i na zewnątrz (trzy place zabaw, tereny zielone, boisko, górka saneczkowa), quizy, gry planszowe, klocki LEGO, piłkarzyki oraz podczas I turnusu przedstawienie teatralne lub koncert muzyczny, a w trakcie II turnusu spotkanie z autorem książek dla dzieci Michałem Zawadką - odkryjemy, jak wielka moc mieszka w pracy zespołowej, nauczymy się co to jest asertywność i jak grzecznie mówić "nie", przełamiemy opinie, mówiące "że się nie da".

Oczywiście nie zabraknie również czasu na swobodną, beztroską zabawę :)

 

ZAPEWNIAMY opiekę nad dziećmi w godz. od 5.30 do 18.00, wykwalifikowaną kadrę, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie NNW, 5 posiłków dziennie (przedśniadanie o godz. 7.00, śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek). Wypoczynek został zatwierdzony przez Śląskiego Kuratora Oświaty pod sygnaturami 1897/SLA/2016 oraz 3769/SLA/2016.

CENA dla wpłat do 12 grudnia 2016 r. tylko 320 zł./osoby/turnus,
a dla wpłat po 12 grudnia 2016 r. - 360 zł./osoby/turnus.

ZAPISY:  tel. 795-547-361 w godz. od 9.00 do 16.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku lub e-mail: Katarzyna.Kulik@arcelormittal.com. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, dane kontaktowe do rodziców (e-mail, telefon), godziny pobytu dziecka na półkoloniach, wybrany termin.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów. Szczegóły zamieściliśmy na plakacie oraz w dokumentach do pobrania poniżej. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 

Szczegóły oferty do pobrania i wydruku:

  1. Plakat w formacie pdf do wydruku
  2. Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku
  3. Regulamin półkolonii

Ferie 2016! Dąbrowa Górnicza, Fundacja Nasze Dzieci

1% podatku, opp, 1 procent dla dzieci, śląskie, małopolskie, Dąbrowa Górnicza, Kraków, Sosnowiec, Będzin, Jaworzno, Zawiercie, przedszkole arcelormittal, edukacja, półkolonie letnie dla dzieci 2016, ngo, KRS 0000377619, Fundacja Nasze Dzieci