WAKACJE 2017! Zapraszamy do Dąbrowy Górniczej na półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci

27.04.2017
Wakacje 2017! Zapraszamy na półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Nasze Dzieci organizuje w Dąbrowie Górniczej dla dzieci w wieku 6-9 lat półkolonie letnie. Zaplanowaliśmy dwa pięciodniowe turnusy w terminach od 26 do 30 czerwca 2017 r. oraz od 3 do 7 lipca 2017 r.

 

W programie:

I turnus
WYCIECZKA DO ŻAREK kreatywne warsztaty: druku na bawełnianej torbie w EtnoJurze, wytwarzania ozdobnego mydła glicerynowego w Zagrodzie Maciejówka, lepienia pierożków.

WYCIECZKA NA RANCZO ARTEMIDY w NOWEJ GÓRZE - żywe lekcje gospodarskiej tradycji (dzieci będą robić masło w maselnicy, a twaróg w lnianym worku, zobaczą jak dawniej konserwowano żywność - nie używano środków chemicznych, będą doić krowę, będą piekły kiełbaski przy ognisku, spróbują wyrobów z ekologicznego gospodarstwa, zwiedzą mini-zoo zwierząt gospodarskich, będą pisać gęsim piórem przy lampach naftowych. Odbędą się również przejażdżki na koniach oraz bryczką).

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE, ZABAWY RUCHOWE: „Poszukiwacze skarbów”, Podróż dookoła świata”, „Kolorowe słonie” i inne.
 

II turnus:
PRZYRODNICZE ZABAWY Z PRACOWNIĄ EDUKACJI ŻYWEJ. Wybierzemy się z dziećmi do lasu i będziemy szukać śladów pozostawionych przez jego mieszkańców. Będziemy podążać ścieżkami, które wydeptały sarny czy dziki. Zbudujemy kryjówki, z których spróbujemy zobaczyć leśnego mieszkańca. Na kilka godzin zagłębimy się w las, poznamy jego zapach, smak, posłuchamy dźwięków, które wydaje. Nasze zmysłowe doświadczenie przyrody stanie się podstawą do wykonywania pracy plastycznej. Będziemy wspólnie odkrywać i bawić się przy tym wyśmienicie. Warsztaty pozwolą uczestnikom spojrzeć na las jako na złożoną strukturę przestrzenną tworzoną przez zasięgi występowania i migracji roślin i zwierząt.

WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI I DOŚWIADCZEŃ FIZYCZNYCH w OGRODZIEŃCU (dzieci znajdą tutaj 35 urządzeń, dzięki którym dowiedzą się jak działają podstawowe prawa fizyki) oraz ZWIEDZANIE GRODU na GÓRZE BIRÓW.

ZAJĘCIA REKREACYJNO-SPORTOWE z trenerem piłki nożnej, WARSZTATY TEATRALNE

 

Dodatkowo na obu turnusach: zajęcia plastyczne, taneczne, relaksacyjne, rekreacyjne indywidualne i zespołowe, wewnątrz i na zewnątrz (trzy place zabaw, tereny zielone, boisko), quizy, gry planszowe, klocki LEGO, piłkarzyki. Oczywiście nie zabraknie również czasu na swobodną, beztroską zabawę :)

------------------------

 

ZAPEWNIAMY opiekę nad dziećmi w godz. od 5.30 do 18.00, wykwalifikowaną kadrę, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie NNW, 5 posiłków dziennie (przedśniadanie o godz. 7.00, śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek). Wypoczynek został zarejestrowany w Bazie Wypoczynku prowadzonej przez Śląskiego Kuratora Oświaty pod numerami 21332/SLA/2017 oraz 21452/SLA/2017.

CENA dla wpłat do 22 maja 2017 r. tylko 340 zł./osoby/turnus,
a dla wpłat po 22 maja 2017 r. - 410 zł./osoby/turnus.

ZAPISY tel. 795-547-361 w godz. od 8.00 do 16.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku lub e-mail: zapisy@fundacja-naszedzieci.pl. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, dane kontaktowe do rodziców (e-mail, telefon), godziny pobytu dziecka na półkoloniach, wybrany termin.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów. Szczegóły zamieściliśmy na plakacie oraz w dokumentach do pobrania poniżej. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 

Szczegóły oferty do pobrania i wydruku:

  1. Plakat w formacie pdf do wydruku
  2. Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku
  3. Regulamin półkolonii

Wakacje 2017! Zapraszamy na półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci

półkolonie, wakacje 2017, lato w mieście, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, przedszkole ArcelorMittal, wypoczynek, Fundacja Nasze Dzieci, Równe Przedszkolaki