Mały Aktor Wielkiej Sceny. Popularyzacja przedstawień dziecięcych

14.07.2014

5 czerwca 2014 roku, z inicjatywy Fundacji Nasze Dzieci, na scenie Miejskiego Domu Kultury "Kazimierz" w Sosnowcu w przedstawieniu pt.: „Planety, rakiety..., o rety!”  wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland „Równe Przedszkolaki” z Dąbrowy Górniczej.

Spektakl został wystawiony dla dzieci z Przedszkoli nr 33 i nr 7 w Sosnowcu, oddziału zerówkowego przy Szkole Podstawowej nr 32 w Sosnowcu, a także dla dzieci z Przedszkola nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Łącznie dla blisko 200 dzieci.

Aktorzy z Przedszkola "Równe Przedszkolaki" zabrały wszystkich przybyłych gości w niezapomnianą kosmiczną podróż pełną muzyki i tańca. Dwóch bohaterów: Profesor i jego pomocnik Feliks przemierzało swoją rakietą kosmos w poszukiwaniu odpowiednich składników do magicznej mikstury, dzięki której każdy mógłby na zawsze pozostać dzieckiem. W czasie swojej podróży odwiedzili Uran, Neptun, Mars i Wenus. Każda z nich zaskakiwała ich muzyką i kolorem, a mieszkający tam „kosmici” przygotowali dla Profesora i Feliksa wiele niespodzianek.

Spektakl bardzo spodobał się małym widzom, bowiem na zakończenie z radością obdarzyli młodych aktorów gromkimi brawami, a wcześniej podczas trwania spektaklu wesoło kołysali się i klaskali w rytm muzyki.

Celem projektu była popularyzacja przedstawień dziecięcych. Takich przedstawień, które są wystawiane na prawdziwych scenach teatrów, sal koncertowych i domów kultury.

Projekt realizowaliśmy dzięki współpracy i pomocy ze strony Miejskiego Domu Kultury "Kazimierz" w Sosnowcu, Amotorskiego Klubu Filmowego AKF "Zagłębie" z Dąbrowy Górniczej, Przedsiębiorstwa "Krupa" z Dąbrowy Górniczej oraz przede wszystkim dzięki współpracy, szlachetności i wspaniałemu zaangażowaniu wychowanków, rodziców,  kadry pedagogicznej i Dyrekcji Przedszkola "Równe Przedszkolaki" z Dąbrowy Górniczej.

Wszytkim Wam Kochani z całego serca dziękujemy! cheeky

--------------------------------------------

Fundacja Nasze Dzieci od kilku lat wspiera działalność dydaktyczną Przedszkola "Równe Przedszkolaki" z Dąbrowy Górniczej oraz Przedszkola "Akademia Małych Pociech" z Krakowa, w tym coroczne przedstawienia. Dzieci na scenie są tutaj przede wszystkim twórcami – aktorami, muzykami, tancerzami.

Przez te wszystkie lata mieliśmy okazję obserwować jak osobiste doznania dzieci i uczucie przynależności do grupy, współpraca podczas wspólnego tworzenia, dają dzieciom możliwość i doskonałą okazję do doświadczania sztuki jako wartości pomocnej w rozwijaniu twórczej i harmonijnej osobowości. Przedstawienia wspierają rozwój mowy, koordynację ruchową, świadomość sceniczną  i wzmacniają u dzieci zadowolenie z siebie,  pomagają docenić innych.

Przedstawienia te są projektami wspólnymi dla całego Przedszkola, integrują całe środowisko Przedszkola, zarówno dzieci i nauczycieli, jak i rodziców.

Katarzyna Kulik

Katarzyna.Kulik@arcelormittal.com