Dyżury mediatorów rodzinnych

16.11.2014

Osoby, które znajdują się w sytuacji kryzysu, konfliktu rodzinnego i chciałyby rozwiązać go za pomocą mediacji, Fundacja Nasze Dzieci zaprasza na spotkania z mediatorami Centrum Mediacji i Komunikacji Dialog w ramach projektu “Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu – gest miłości dla Twojego dziecka”.

Projekt współfinansowany jest ze środków The Velux Foundations w ramach programu “Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Bezpłatne konsultacje mediatorów będą prowadzone w w Sądach Rejonowych w Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Sosnowcu.

Terminy konsultacji w 2014 roku:

• 3 listopada, w godz. 16 00 - 17 00 (poniedziałek);
  • 17 listopada, w godz. 16 00 - 17 00 (poniedziałek);
  • 24 listopada, w godz. 16 00 - 17 00 (poniedziałek);
  • 1 grudnia, w godz. 16 00 - 17 00 (poniedziałek);
  • 8 grudnia, w godz. 16 00 - 17 00 (poniedziałek);
  • 15 grudnia, w godz. 16 00 - 17 00 (poniedziałek).

Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja!!!

Mediacje rodzinne w sytuacji rozstania się kobiety i mężczyzny pozwalają stronom omówić i wynegocjować porozumienie dotyczące  m.in.:

1. Sposobu dalszego sprawowania władzy rodzicielskiej :

• gdzie będzie mieszkać dziecko,
  • jak, kiedy, gdzie odbywać się będą kontakty z dzieckiem,
  • wysokość alimentów.

2. Sposobu i warunków przeprowadzenia rozwodu lub separacji.

3. Sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania, itp.

Mediatorzy nie opowiadają się za żadną ze stron konfliktu i w równym stopniu angażują się w pomoc dla każdej z nich. Nie podejmują decyzji, nie oceniają składanych propozycji, lecz towarzyszą stronom w samodzielnym uzgodnieniu odpowiadających im ustaleń. Odpowiedzialność za rozwiązanie konfliktu oraz za kształt porozumienia spoczywa na stronach.

Pomoc mediatorów CMiK Dialog w ramach projektu jest bezpłatna.

Można się z nimi skontaktować mailowo – ckimdialog@onet.eu, lub telefonicznie z koordynatorką projektu Moniką Górską – 501-470-575 lub 694-716-093. Zapraszamy do kontaktu także osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o pozasądowych sposobach rozwiązywania  różnych sporów. Więcej informacji znajdą Państwo na www.ckimdialog.pl.

Opublikowała: Katarzyna Kulik