Dzieci się nudzą w domu? Mamy propozycje dla dzieci na czas zamknięcia przedszkoli

16.03.2020

Koronawirus przedostał się do Polski. Zburzył nasze plany, powywracał codzienną rzeczywistość. Funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, w tym również przedszkoli, zostało czasowo ograniczone. Do 25 marca dzieci nie mogą przychodzić do przedszkoli, bo nie mogą one prowadzić w tym okresie również działalności opiekuńczej.

Ale czas zamknięcia przedszkoli, to nie jest czas ferii, spotkań lecz kwarantanny - kiedy to dzieci powinny pozostać w domu.

 

By umilić czas spędzony w domu, dla naszych przedszkolaków przygotowaliśmy szereg aktywności do realizacji w domu.

Aktywności te kadra pedagogiczna systematycznie i na bieżąco mailowo będzie przekazywać rodzicom. Będą one dostosowane do wieku dzieci i aktualnie realizowanego programu dydaktycznego. Informacje te będą również publikowane w strefie rodzica na naszej stronie internetowej. Prosimy rodziców o przekazywanie materiałów dzieciom i zachęcanie do uczestnictwa. Dla dzieci, które wezmą udział w zabawie przygotowaliśmy upominki, które wręczymy po otwarciu przedszkoli.

 

Dodatkowo przygotowaliśmy dla rodziców wykaz stron internetowych, na których każdy przedszkolak może znaleźć coś dla siebie:

 

Zapraszamy do zabawy!

Fundacja Nasze Dzieci
Równe Przedszkolaki
Akademia Małych Pociech