Dzień Ziemi w naszych przedszkolach

30.04.2021

Dzień Ziemi w "Akademii Małych Pociech"

Dnia 22 kwietnia br. w przedszkolu ArcelorMittal Poland „Akademia Małych Pociech w Krakowie”, nauczyciele i dzieci obchodzili Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto dla naszej planety.

 

Wychowawcy rozmawiali z dziećmi o Ziemi i dbaniu o nią. Każda z grup wykonała pracę plastyczną związaną z tematem.  Jedną z najważniejszych inicjatyw, dotyczących dbania o Ziemię było sprzątanie przedszkolnego placu zabaw. Dzieci zbierały śmieci a następnie segregowały.

Ta aktywność pokazała jak łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ „poszukiwanie” przedmiotów zanieczyszczających przyrodę, sprawiło im dużo radości. Dzień Ziemi uświadamia nam, że dobro planety jest naszą wspólną sprawą. Należy dbać o Nią nie tylko jeden dzień w roku. Przy czym wcale nie musi być to męczące i przynosi też korzyści.

 

 

Zajmując się tematem Ziemi, dzieci ćwiczyły jednocześnie swoje umiejętności manualne i plastyczne. Szukanie śmieci okazało się wspaniałą gimnastyką, a poza tym przedszkolaki zdobyły dodatkową wiedzę o planecie.

Dzień Ziemi był więc też dniem pełnym wrażeń.

 

 

Joanna Dryś

---------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi w "Równych Przedszkolakach"

W dniu 22.04.2021r. wspólnie z dziećmi obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wszyscy wspólnie wymienialiśmy przykłady działań proekologicznych, które możemy podejmować każdego dnia, aby wpływać na czystość środowiska.

 

Dzieci uświadomiły sobie, jak stan przyrody wpływa na jakość naszego życia oraz zdrowie nasze i przyszłych pokoleń. Wspólnie dokonywały segregacji odpadów, rozpoznawały odgłosy zwierząt oraz rozwiązywały zagadki dotyczące naszej planety. Praca w grupach uświadomiła dzieciom, że aby dokonały się zmiany globalne ludzie na całym świecie muszą działać razem.

Warsztaty zakończyły się spacerem po przedszkolnym ogrodzie, podczas którego dzieci podziwiały piękno budzącej się do życia przyrody oraz uświadomiły sobie, jak możemy odpoczywać na łonie natury.

 

Dzieci z grupy 6-latków przygotowały filmik na konkurs „DLACZEGO ELEKTROŚMIECI TO NIE SĄ ZWYKŁE ŚMIECI?”. Jest to krótka inscenizacja połączona z autorskimi wierszykami tłumacząca czym są elektrośmieci i jak się należy z nimi obchodzić, kiedy są już nieprzydatne. Celem konkursu jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz kształtowanie wrażliwości ekologicznej w trosce o naszą Planetę Ziemię heart

 

W najbliższym czasie będziemy Państwa informować o postępach konkursu,
ponieważ niezbędne będą Państwa głosy smiley

Poniżej link do filmu:

https://youtu.be/vfL8Ltwlya8

Opracowanie:
Wioleta Goińska
Karolina Męcik i Joanna Pełka (udział w konkursie dzieci z grupy 6 latków, przygotowanie filmiku).