Ekolekcje – odzyskujemy naturę

21.04.2016

Dnia 12 kwietnia 2016  Niepubliczne Przedszkole ArcelorMittal Poland „Akademia Małych Pociech w Krakowie” gościło u siebie Branżową Organizację Odzysku, która poprowadziła „Ekolekcje – odzyskujemy naturę”. Projekt został zorganizowany przy współpracy ArcelorMittal Poland.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się m.in. o zaletach płynących z segregacji odpadów oraz poznać proces recyklingu. Wszystko miało formę swobodnej pogadanki z wykorzystaniem filmów, bajek i rekwizytów, takich jak: dzwony do segregacji odpadów, preformy i granulaty z butelek PET.

Przedszkolaki zostały podzielone na 2 grupy: maluszki ze średniakami oraz zerówki. Całość prelekcji trawa 2 godziny i wzięło w niej udział 74 przedszkolaków.

1%, 1 procent, opp, 0000377619, edukacja, bezpłatny program do rozliczeń podatkowych PIT 2015, Fundacja Nasze Dzieci, Dąbrowa Górnicza, Kraków, jeden procenNa koniec zajęć, dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami ufundowanymi przez Branżową Organizację Odzysku, a przedszkole otrzymało pakiet materiałów dydaktycznych do wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi.

Dzięki ekolekcjom, postawy proekologiczne i świadomość tego, jak przebiega zarządzanie odpadami, mają szansę na stałe zostać w pamięci słuchaczy i przełożyć się na ich codzienne działania.

22 kwietnia te same zajęcia będą przeprowadzone u "Równych Przedszkolaków" w Dąbrowie Górniczej :)

Agnieszka Jakubek

1% podatku, 1 procent, opp, ekolekcje, ekologia, przyroda, odzyskiwanie odpadów, przedszkole arcelormittal, Fundacja Nasze Dzieci, KRS 0000377619, Dąbrowa Górnicza, Kraków, śląskie, małopolskie