Festiwal Piosenki Dziecięcej - relacja z wydarzenia

12.09.2014

28 sierpnia 2014 w Przedszkolu 'Równe Przedszkolaki" odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Idea festiwalu zrodziła się z chęci zaprezentowania talentów wokalnych przedszkolaków. Prezentowane piosenki zostały wybrane przez małych artystów oraz ich rodziców, zgodnie z upodobaniami muzycznymi każdego z nich.

Repertuar był bardzo różnorodny. Wykonane piosenki pochodziły z najnowszych bajek, filmów, niektóre propozycje to wszystkim dobrze znane klasyki muzyki dla dzieci, a wśród nich: „Wszystkie dzieci nasze są” Majki Jeżowskiej, „Jagódki”  zespołu Fasolki. Pojawił się także hit internetu „Gummy Bear” w polskiej wersji językowej oraz piosenka „Jestem tu”  z bajki pt. "Barbie piosenkarka".

Zainteresowanie festiwalem przekroczyło nasze oczekiwania!! Przybyło liczne grono widzów, którzy uczestniczyli czynnie w występach. Głównym celem festiwalu była wspólna, rodzinna zabawa oraz integracja społeczności przedszkolnej.

Rodzice chcąc dodać otuchy swoim pociechom wystąpili wspólnie, wspierając wokalnie młodych uczestników festiwalu.

Nad całością przebiegu festiwalu czuwały Pani Anna Fejkiel oraz Pani Agnieszka Laskowska , a także Fundacja Nasze Dzieci reprezentowana przez Panią Prezes Fundacji Katarzynę Kulik. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami w postaci książek oraz dyplomów ufundowanych przez Fundację Nasze Dzieci.

Anna Fejkiel, Agnieszka Laskowska

Opublikowała: Katarzyna Kulik