Fotorelacja z półkolonii letnich 2017 Fundacji Nasze Dzieci

21.07.2017

Półkolonie letnie 2017  z Fundacją Nasze Dzieci już za nami. Dwa pięciodniowe turnusy odbyły się w dniach od 26 do 30 czerwca oraz od 3 do 7 lipca 2017 r. W projekcie uczestniczyło łącznie 38. dzieci. Wypoczynek został zorganizowany w budynku Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka 74a.

Podczas półkolonii dzieciom czas wypełniły różnorodne zajęcia, a wśród nich m.in.:

• "Wielka gra", "Niech wstaną wszyscy, którzy tak jak ja...", "Odwrócona łódź", "Złączeni kartką" - zabawy wspomagające integrację,
  • "W świecie Indian", "Zaczarowana łąka", "Był sobie smok", "Stworki potworki", "Pani Lato", "Pocztówka z wakacji" - prace plastyczne w grupach lub indywidualne,
  • "Kolorowe słonie" - zabawa ruchowa z elemntami dramy,
  • "Kamyczek",  "Kogo schowaliśmy", "Zastyganie", "Ludzie do ludzi", 'Podróż dookoła świata", "Poszukiwacze skarbów" - zabawy ruchowe,
  • ćwiczenia na poprawę samopoczucia i koncentacji,
  • zajęcia rekreacyjno-sportowe z trenerem piłki nożnej,
  • piłkarzyki stołowe, gry planszowe, quizy, kalambury,
  • zabawy na świeżym powietrzu (plac zabaw, labirynt, gra w piłkę nożną).

Półkolonie z Fundacja Nasze DzieciKolonistów odwiedzili młodzi podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Przystań" z własnym przedstawieniem teatralnym w reżyserii Katarzyny Jelonek pt. "Kopciuszek".

W pierwszym tygodniu wypoczynku odbyły się wycieczki do:

• Nowej Góry na Ranczo Artemidy, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w "Żywej lekcji gopodarskiej tradycji", tj. robiły masło w maselnicy, a twaróg w lnianym worku, zobaczyły jak dawniej konserwowano żywność - nie używano środków chemicznych, doiły krowę, spróbowały wyrobów z ekologicznego gospodarstwa, zwiedziły mini-zoo zwierząt gospodarskich, pisały gęsim piórem, wykonały kolaż z naturalnych materiałow przyniesionych z lasu, odbyły się również przejażdżki na koniach oraz bryczką.
  • Żarek do Etnojury na warsztaty druku na bawałenianej torbie, a do Zagrody Maciejówka na warszaty pierogowe oraz wytwarzania mydła glicerynowego

W kolejnym tygodniu półkolonii pojechaliśmy z dziećmi na wycieczki do:

• lasu w Mitrędzie na warsztaty terenowe pt. "Zmysły poszły w las" poprowadzone przez Pracownię Edukacji Żywej,
  • do Ogrodzieńca do Parku Rozrywki i Doświadczeń Fizycznych (dzieci znalazły tutaj 35 urządzeń, dzięki którym dowiedziały się jak działają podstawowe prawa fizyki) oraz do Grodu na Górze Birów.

Półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci

Pogoda i humory małych kolonistów dopisały wyśmienicie, a na kolejną edycję zapraszamy w ferie zimowe 2018 :)

Wypoczynek został zorganizowany w ramach odpłatnej działalności statutowej oraz na podstawie przepisów o systemie oświaty za zgodą MEN nr 21332/SLA/2017 oraz 21452/SLA/2017.

Cele projektu:

• organizacja aktywnego, ciekawego i wesołego wypoczynku dla dzieci w wieku 6-9 lat,
  • stworzenie rodzicom warunków do godzenia rodzicielstwa i życia rodzinnego z życiem zawodowym (dostępność opieki w godzinach od 5:30 do 18:00),
  • zapewnienie dzieciom opieki sprawowanej przez wykwalifikowany i doświadczony personel,
  • zapewnienie dzieciom zdrowego całodziennego posiłku.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:
Wakacje 2017! Zapraszamy do Dąbrowy Górniczej na półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci.
1% podatku, 1 procent podatku, fundacja Nasze dzieci, przedszkole arcelormittal, półkolonie letnie, półkolonie zimowe, wakacje 2016, wypoczynek dzieci, śląskie, Dąbrowa Górnicza, edukacja, ngo, opp, dla dzieci

Katarzyna Kulik