Fundacja Nasze Dzieci na Festynie Małolata pt. "Z kulturą za pan brat"

18.06.2018

Festyn Małolata to coroczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Małolat". W organizację tegorocznej VII już edycji zatytułowanej "Z kulturą za pan brat" włączyła się również nasza organizacja - Fundacja Nasze Dzieci. Wydarzenie odbyło się 15.06.2018 r. na terenach rekreacyjno-sportowych Szkoły Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej.

Obok rozstrzygnięcia konkursu literackiego "Z kulturą za pan brat" nie zabrakło zabaw sportowych, rekreacyjnych, edukacyjnych oraz artystycznych dla dzieci. Na scenie wystąpili podopieczni lokalnych organizacji pozarządowych i placówek oświatowo-wychowawczych, w tym m.in. grupa teatralna NaOpaK. Dzięki sponsorom udało się też zabezpieczyć dzieciom posiłek.

 

Fundacja Nasze Dzieci zapewniła podczas imprezy drobne upominki dla dzieci, artykuły plastyczne, wyposażenie eventowe oraz plenerowe przedstawienie teatralne pt. "NIEZWYKŁE PRZYPADKI FOCZKI AKROBATKI" .

Spektakl opowiada historię młodej Foki, która pragnie być sławną artystką i podbijać świat. Uważa, że nauka w szkole to tylko strata czasu, która oddala ją od bycia sławną. Rezygnuje więc ze szkoły i wyrusza w nieznane. Pewnego dnia trafia do cyrku, gdzie od progu oznajmia dyrektorowi, że chce tu występować. Jednak na egzaminie wstępnym okazuje się, że tak naprawdę nic nie umie. Pojmuje, jaki popełniła błąd i w efekcie trafia ponownie do szkoły, tym razem cyrkowej. Tam pilnie się uczy i po czasie osiąga wymarzony sukces. Młodzi widzowie mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu w roli aktora.