Fundacja Nasze Dzieci w Raporcie zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland za 2020

28.06.2021

Już od dekady Fundacja Nasze Dzieci ustanowiona przez ArcelorMittal Poland wspiera rozwój i edukację dzieci i młodzieży. Opiekując się dwoma przedszkolami - w Dąbrowie Górniczej i Krakowie - fundacja wspiera rodziców w odnajdywaniu równowagi pomiędzy karierą zawodową a życiem prywatnym. 

 

W 2020 r. fundacja wyszła naprzeciw wyzwaniu, jakim był wybuch pandemii i niezwłocznie podjęła działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby. Na stronie internetowej przyzakładowych przedszkoli, w specjalnej strefie rodzica na bieżąco udostępniano materiały potrzebne edukacji zdalnej, aby rodzice mieli pod ręką potrzebne pomoce dydaktyczne, po wstrzymaniu zajęć stacjonarnych (scenariusze zajęć, harmonogramy spotkań on-line, materiały video przygotowywane przez nauczycieli przedszkola itp.). 

Pracownicy przedszkoli i władze fundacji były do dyspozycji rodziców podczas tzw. "lockdownu" i służyły informacjami na temat aktualnej sytuacji. Na wniosek rodziców podejmowano niezbędne działania i interwencje. Fundacja udzielała także pomocy w formie zapomóg na pokrycie kosztów czesnego dla rodziców, którzy przez pandemię znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Także przedszkola uzyskały większe wsparcie finansowe i organizacyjne w związku z wyjątkowymi okolicznościami, które wymagały większej czujności i dodatkowych środków ochrony.

 

Działalność charytatywna to jeden z filarów fundacji. W 2020 r. w dąbrowskim przedszkolu przyzakładowym odbyła się zbiórka akcesoriów plastycznych dla oddziału psychiatrii dziecięcej Centrum Pediatrii w Sosnowcu, aby wspomóc organizację terapii zajęciowej dla najmłodszych. Oprócz tego Fundacja Nasze Dzieci wraz z Fundacją "Dr Clown" zorganizowały w grudniu wspólną akcję świąteczną dla małych pacjentów szpitali w Sosnowcu i Dąbrowy Górniczej. Organizacje przekazały choinki wraz ze świątecznymi ozdobami oddziałowi pediatrii Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej oraz do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

 

Całość raportu dostępna pod linkiem:

ArcelorMittal_Poland_Raport_zrownowazonego_rozwoju_za_2020.pdf