Fundacja Nasze Dzieci wśród aktywnych organizacji

19.09.2014

6 września Fundacja Nasze Dzieci wraz z innymi dąbrowskimi i okolicznymi organizacjami pozarządowymi wzięła udział w Festiwalu Ludzi Aktywnych.

Oprócz występów na scenie przygotowanych z myślą o mieszkańcach Dąbrowy Górniczej, w Parku Hallera fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe przygotowały zarówno informacje o swojej działalności, jak również liczne atrakcje dla odwiedzających.

Przy naszym stoisku najmłodsi mogli zatrzymać się na chwilę i pokolorować swoich ulubionych bohaterów z bajek, spróbować odgadnąć zagadki, za które można było wygrać nagrody w postaci książek, płyt z muzyką, naklejek i zakładek do książek.

Rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety, której celem było zbadanie stanu obecnego i niezaspokojonych potrzeb w zakresie rozwijania u dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum zdolności i zainteresowań w obszarze nauk technicznych i przyrodniczo-matematycznych.

Udział w Festiwalu był również okazją do krótkiego spotkania z prezydentem miasta Zbigniewem Podrazą, a przede wszystkim do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami biorącymi udział w wydarzeniu i poznania bogatej oferty organizacji działających na terenie miasta i najbliższej okolicy.

Katarzyna Karcz-Mączka

Opublikowała: Katarzyna Kulik