Jesienny piknik

04.10.2021

 

1 października w Niepublicznym Przedszkolu ArcelorMittal Poland „Równe Przedszkolaki” w Dąbrowie Górniczej odbył się coroczny jesienny piknik, tym razem pod hasłem „Dyniowe inspiracje”.

 

Tradycją naszego pikniku jest konkurs dyniowy, w którym udział biorą chętne przedszkolaki wraz z rodzicami. Również w tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Rodziny wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu dyniowych stworków.

 

Podczas wydarzenia dzieciom towarzyszyło wiele atrakcji: turlanie dyni, wykopywanie z piasku ziemniaków, degustacja popcornu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się dary jesieni, z których dzieci wykonały ludziki i mandale. Te piękne i kreatywne prace stały się główną dekoracją naszego kącika przyrodniczego.

 

Jesienny piknik był okazją do wesołej zabawy, która zintegrowała całą społeczność przedszkolną. Był to wspaniały dzień, pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy.

 

Dużą radością i zafascynowaniem cieszył się pokaz taneczny przedszkolaków z grupy 6. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne pt.: „Taniec piracki”. Taniec ten miał być prezentowany na Festiwalu Ludzi Aktywnych, niestety z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne Festiwal nie odbył się. Dzieciaki swój talent zaprezentowały jako podsumowanie pikniku jesiennego, gdzie otrzymały wspaniałe nagrody (tory kulkowe) ufundowane przez Fundację Nasze Dzieci ze środków 1% pdof. Z 1% zostały też zakupione czapki pirackie - element stroju scenicznego dzieci.

 

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wręczyliśmy dzieciom dyplomy i upominki za udział w konkursie dyniowym, a potem wszyscy zostali zaproszeni na pyszną zupę dyniową i pieczonki. Z pewnością to radosne święto na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka. smiley

 

 
Opracowała: Ewelina Mazur