Jeśli to wrzesień, to będzie Festiwal

05.10.2018

Dąbrowskie organizacje pozarządowe wiedzą, że wrzesień to miesiąc, który należy do nich. Festiwal Ludzi Aktywnych, który tradycyjnie odbył się w sobotę w drugiej połowie września (22.09) zgromadził na terenie Fabryki Pełnej Życia wiele organizacji działających na terenie miasta i aglomeracji śląskiej. Fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe zaprezentowały swoją działalność zachęcając przy okazji mieszkańców dąbrowy do wspólnych aktywności.

Fundacja Nasze Dzieci wspierana przez wolontariuszy ArcelorMittal Poland zaproponowała dzieciom odwiedzającym Festiwal udział w tworzeniu różnych prac plastycznych. Nieco starsi mogli sprawdzić się rozwiązując zagadki matematyczno-logiczne, poznając zasady układania kostki Rubika oraz dowiedzieli się, że matematyka może pomóc w sztuczkach karcianych.

Na scenie Festiwalu wystąpił duet wychowanek Przedszkola Równe Przedszkolaki prezentując piękny występ wokalny.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego stoiska.