Metoda projektu "Muzyka"

06.06.2018

W kwietniu b.r. w grupie sześciolatków zorganizowany został projekt edukacyjny MUZYKA, który miał na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z muzyką i różnymi instrumentami, a także poszerzenie ich horyzontów w tej dziedzinie.

 

W ramach projektu sześciolatki przynosiły do przedszkola instrumenty muzyczne, które prezentowały innym dzieciom z grupy. Dzięki temu w sali powstał kącik muzyczny, w którym dzieci mogły samodzielnie doświadczyć muzycznych doznań, poznawać brzmienie danego instrumentu oraz urządzać mini koncerty w sali.

Na nurtujące dzieci pytania, takie jak: Czy dźwięki mają kolory?, Skąd się wzięła muzyka?, Czy jak muzykę można zobaczyć?  odpowiadali zaproszeni eksperci z dziedziny muzycznej, którzy wyczerpująco starali się przekazać wiedzę małym słuchaczom.

 

Podsumowaniem projektu MUZYKA były odwiedziny salonu muzycznego RIFF w Katowicach. Dzieci mogły oglądać profesjonalny sprzęt muzyczny oraz instrumenty, na których również mogły zagrać! Dodatkowo słuchały ciekawostek z muzycznego świata. Wycieczka ta wzbogaciła i podsumowała wiedzę nabytą przez dzieci w czasie trwania projektu.

Opracowały:
mgr Małgorzata Ossak, mgr Dominika Mazaraki