Otwarty Dzień Wielkanocny

23.03.2016

Wraz ze słoneczną pogodą przyszedł czas wielkiej radości – obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy. W tym okresie, już po raz piąty, w naszym przedszkolu odbył się Otwarty Dzień Wielkanocny. Każdego roku, w tym wyjątkowym dniu,  gościliśmy rodziców i bliskich naszych przedszkolaków. Przedszkolne okna zapełniły się wiosennymi kwiatami i świątecznymi ozdobami, a stoły zostały obficie zastawione słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców przedszkolaków.

Nasz przedszkolny Dzień Otwarty składał się z dwóch części: artystycznej i warsztatowej. W części artystycznej „Rodzice dzieciom”, zgłoszeni rodzice przedszkolaków zaprezentowali inscenizacje wybranych przez siebie wierszy. Rodzice dzieci z poszczególnych grup przygotowali dekoracje, stroje i zamienili się w aktorów, wykazali się ogromną pomysłowością, talentem aktorskim i odwagą, a wszystko po to aby sprawić dzieciom radość i podkreślić znaczenie Międzynarodowego Dnia Teatru. Oprócz gromkich braw, każdy artysta otrzymał dyplom z podziękowaniem i prezent, własnoręcznie przygotowany przez dzieci.

Po pięknych występach, wszyscy udali się do sal na część warsztatową z Etnojurą. Dzieci wraz z bliskimi wykonywały zwierzątka wyplatając je z wikliny i motając z siana. Wykonane zwierzątka stanowiły prezent dla dzieci.

Przy okazji tego wyjątkowego czasu i naszego wspólnego spotkania, Przedszkole wraz z Fundacją Nasze Dzieci przygotowało zbiórkę charytatywną „Dla Lenki z Klucz”, która mając sześć miesięcy walczy z SIATKÓWCZAKIEM, złośliwym nowotworem oka.  Akcji tej towarzyszył konkursu międzygrupowy na najsmaczniejsze ciasta wielkanocne. Szczegóły http://www.fundacja-naszedzieci.pl/aktualnosci/wyniki-zbiorki-dla-lenki-...

Wspólnie spędzone chwile w przedszkolu pozwalają na integrację całej społeczności przedszkolnej i są niezwykle cenne zarówno dla dzieci, ich bliskich jak i dla wszystkich pracowników przedszkola. Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność, zaangażowanie w przygotowanie fantastycznych występów, pyszne wypieki, udział w akcji charytatywnej i mile, wspólnie spędzony czas :)
Lence życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i bardzo mocno trzymamy za nią kciuki!

Marta Gierat – Ossak
„Równe Przedszkolaki”.