Podsumowanie VII Marszobiegu Charytatywnego

10.10.2019

W zakończonym 26 września VII Marszobiegu Charytatywnym ArcelorMittal Poland, którego partnerem jest Fundacja Nasze Dzieci, wzięło udział 1176 uczestników. Razem pokonaliśmy dystans 6904 kilometrów, co w przeliczeniu na złotówki (za każdy kilometr firma wpłaca 5 zł.) dało kwotę 34.520 zł.

 

W tegorocznym marszobiegu uczestnicy pobiegli dla 13. dzieci - Amelki, Damiana, Emilii, Franka, Kuby, Julii, Kacpra, Krzysia, Łukasza, Poli, Sabiny, Sandry i Wojtusia. W Dąbrowie Górniczej biegło i maszerowało najwięcej pracowników - aż 583. W Zdzieszowicach zaś chodzili i biegali najwytrwalej - jedna osoba średnio pokonała 8,4 kilometra. W Krakowie w marszobiegu wzięło udział 302 pracowników, w Zdzieszowicach - 291. Najdłuższy dystans łączny został pokonany w Dąbrowie Górniczej - było to 2890 kilometrów. W Zdzieszowicach - 2442, a w Krakowie - 1572 kilometry.

W tegorocznym marszobiegu, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięły również udział dzieci z przedszkola Równe Przedszkolaki z Dąbrowy Górniczej oraz  Akademii Małych Pociech z Krakowa.

Wcześniej przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami przygotowały odpowiednią oprawę artystyczno-wizualną, tj. piosenki, przyśpiewki, transparenty, pompony, grzechotki, kołatki i balony, które głośno i barwnie towarzyszyły dzieciom poczas marszobiegu.

Marszobieg Skrzata odbywał się na terenach przedszkolnych ogrodów oraz wokół przedszkola. W Zdzieszowicach podczas Marszobiegu nie zabrakło podopiecznych pobliskich placówek oświatowych.

Dziękujemy!

 

Więcej szczegółów na temat akcji znajdą Państwo pod linkiem:
Zbieramy zgłoszenia do VII Marszobiegu Charytatywnego ArcelorMittal Poland