Pomoc społeczna na sfinansowanie kosztów czesnego

02.09.2014

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Fundacji Nasze Dzieci na posiedzeniach w dniach 12 i 29 sierpnia br. podjął decyzję o przyznaniu pomocy społecznej trzydziestu dziewięciu potrzebującym rodzinom.

Pomoc społeczna została udzielona na podstawie Statutu Fundacji oraz Regulaminu udzielania pomocy społecznej Fundacji Nasze Dzieci w formie zapomóg na pokrycie kosztów czesnego za przedszkole za okres od 1 wrzesnia 2014 do 31 sierpnia 2015 r.

Świadczenia będą realizowane bezpośrednio na rachunek bankowy przedszkola, do którego uczęszcza dziecko, tj. do Przedszkola Równe Przedszkolaki w Dąbrowie Górniczej lub Akademii Małych Pociech w Krakowie.

Fundacja Nasze Dzieci z dniem 1 września 2014 r. uruchamiła pomoc społeczną na pokrycie do 100% kosztów czesnego opłacanego przez rodziców w roku szkolnym 2014/2015. Pomoc została uruchamiona  w celu ochrony macierzyństwa i wielodzietności oraz w celu wyrównania szans w dostępie do edukacji dzieci z rodzin o dochodzie na osobę w rodzinie nie przekraczającym kwoty 1512 zł., tj. 0,9 minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w roku 2014.

Rodzice dzieci uczeszczających do jednego z przedszkoli: Równe Przedszkolaki w Dąbrowie Górniczej lub Akademia Małych Pociech w Krakowie, zainteresowani wsparciem, proszeni są o składanie na specjalnym druku prośby o przyznanie zapomóg w terminie najpóźniej na jeden miesiąc przed początkiem okresu wnioskowanego wsparcia, tzn. jeżeli pomoc ma zostać uruchomiona od 1 listopada 2014 r. prośbę należy złożyć najpóźniej do 30 września br.

Więcej informacji nt. uruchomionej pomocy oraz niezbędne dokumenty znajdą Państwo pod linkiem:

Dofinansowanie do pobytu dziecka w przedszkolu.

organizacja pozytku publicznego

Opublikowała: Katarzyna Kulik