Relacja z Przeglądu Piosenki Przedszkolnej "Z kulturą bycia wkraczam do życia"

15.06.2018

Trzeci Przegląd Piosenki Przedszkolnej tym razem pod tytułem "Z kulturą bycia wkraczam do życia" został zainicjowany i zorganizowany dnia 11.06.2018 r. przez Niepubliczne Przedszkole ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" z Dąbrowy Górniczej. Patronat nad imprezą objęli oraz nagrody ufundowali: Fundacja Nasze Dzieci z Dąbrowy Górniczej oraz Prywatne Przedszkole Estetyczne z Poznania.

 

Zaproszenie wysłano do 55 przedszkoli z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina, Czeladzi oraz Zawiercia. W przeglądzie wzięło udział 6 przedszkoli, łącznie dziewięcioro dzieci w sześciu występach:

  • Niepubliczne Przedszkole przy Centrum Edukacyjnym "Tulipanów" z Sosnowca,
  • Niepubliczne Przedszkole "Tęczowa Kraina" ze Strzemieszyc Małych,
  • Niepubliczne Przedszkole "Inna Bajka" z Dąbrowy Górniczej,
  • Niepubliczne Przedszkole "Tęczowa Kraina" z Dąbrowy Górniczej,
  • Dwujęzyczne Przedszkole "Strefa Malucha" z Dąbrowy Górniczej,
  • Przedszkole nr 4 z Dąbrowy Górniczej.

Uczestnicy przeglądu zaprezentowali utwory: "Pomocny dzień", "Grzeczne słówka", "Damą być", "Piosenka o szacunku dla innych", "Piosenka bardzo kulturalna". Dzieci nagrodzone zostały dyplomami oraz drobnymi upominkami. Fundacja Nasze Dzieci ufundowała książeczki Joanny Krzyżanek i Marcina Cisła pt."Dobre maniery Cecylki Knedelek". Dodatkowo Przedszkole przygotowało dla dzieci i opiekunów słodki poczęstunek.

 

W trakcie wydarzenia wychowankowie Przedszkola "Równe Przedszkolaki" z grupy 5-latków zaśpiewali piosenkę "Żyj do przodu", a sześciolatkowie wykonali finałowy układ taneczny z tegorocznego wystawionego wcześniej na scenie Pałacu Kultury Zagłębia przedstawienia zatytułowanego "Spotkanie z kulturą".

 

Wszystkim dzieciom, które zaprezentowały się na scenie przeglądu z całego serca gratulujemy! Dziękujemy kadrze poszczególnych przedszkoli i rodzicom za mistrzowskie przygotowanie dzieci.  Kolejna edycja tego wydarzenia za rok :). Już teraz serdecznie zapraszamy! :)

Katarzyna Kulik

 

Dodatkowe informacje nt. wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem:

"Z kulturą bycia wkraczam do życia" - III Przegląd Piosenki Przedszkolnej