„Równe Przedszkolaki” ze świątecznym prezentem dla swych Bliskich

22.12.2022

 

Przed nami niezwykły czas…, czas Świąt Bożego Narodzenia, pełen rodzinnych spotkań, wspólnie spędzonego czasu, miłości i radości. Każdy zastanawia się co może sprawić naszym najbliższym radość, jakim prezentem obdarować tych których kochamy?

Nasze Przedszkolaki, jak co roku, przygotowały dla swych Rodziców i Bliskich wyjątkowy prezent w postaci spektaklu zimowego, tym razem pt.: „W Fabryce Świętego Mikołaja”.

 

Spektakl odbył się dnia 20. grudnia 2022r. w naszym przedszkolu. Przedszkolny hol zamienił się w scenę, pełną pięknych dekoracji i kolorowego światła oraz widownię, na której zasiedli Rodzice i Bliscy naszych przedszkolaków. Dzieci wystąpiły w roli Elfów, które dzielnie pomagały Świętemu Mikołajowi i Mikołajowej w przygotowaniu prezentów dla dzieci z całego świata. Dzieci dwu i trzyletnie szyły ubrania, czapki, szaliki w Dziale Tekstylnym, czterolatki przygotowywały słodkości w Dziale Cukierniczym, pięciolatki wcieliły się w lale i misie w Dziale Zabawek, które chciały pięknie wyglądać i trafić do dzieci, a sześciolatki naprawiały sanie, poszukiwały zaginionych reniferów Mikołaja i pakowały prezenty w Dziale Logistycznym. Ich pracy przyglądali się kontrolerzy z PIPu, czyli z Podbiegunowej Inspekcji Jakości Pracy. Wszystko podane zostało z przymrużeniem oka. Dzieci cudownie wyglądając w swych przebraniach, pięknie zagrały swe role, tańczyły i śpiewały, wspólnie pokonując trudności które napotykały.

Pamiętajmy, że nawet gdy pojawią się problemy, wspólnie, razem z najbliższymi, zawsze damy radę!

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Bliskim naszych przedszkolaków za obecność na spektaklu i zaangażowanie w przygotowanie strojów swym dzieciom. Wyglądały pięknie!!!

 

W tym roku, wystawienie spektaklu połączyliśmy ze Świątecznym Dniem Otwartym. Po spektaklu rodzice wraz z dziećmi udali się do sal na warsztaty „W ten świąteczny czas kreatywny każdy z nas”, na których wspólnie wykonywali kartki świąteczne, mikołaje oraz bombki. Był także czas na małe co nieco. Stoły zostały obficie zastawione słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszyłch przedszkolaków.

 

 
Z inicjatywy Pani Dominiki Machy oraz Magdaleny Wojewody, przy wsparciu Anny Dyrki i Renaty Płaszewskiej – mam naszych przedszkolnych dzieci, zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych, na którym zbierane były fundusze na wsparcie Fundacji Integracji i Kreatywności Akuku.

 

Piękne ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i naszych gości. W rezultacie zebrano 1296,50 zł! Kwota w wysokości 1300 zł przekazana została jako darowizna na konto Fundacji Akuku. Za cudowny pomysł oraz organizacje kiermaszu serdecznie dziękujemy!

 

Wspólnie spędzone chwile w przedszkolu pozwalają na integrację całej społeczności przedszkolnej i są niezwykle cenne zarówno dla dzieci, ich bliskich jak i dla wszystkich pracowników przedszkola. Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność, zaangażowanie w przygotowanie fantastycznych strojów, pyszne wypieki, udział w kiermaszu i mile, wspólnie spędzony czas.

 

Życzymy Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Marta Gierat - Ossak
 
Do podziękowań i życzeń przyłącza się Fundacja Nasze Dzieci smileyheart