Świąteczna choinka dla małych pacjentów z Zagłebia

15.01.2021

W grudniu Fundacja Nasze Dzieci wraz z Fundacją „Dr Clown” zorganizowały wspólną akcję świąteczną dla małych pacjentów ze szpitali w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.

 

Organizacje przekazały choinki wraz ze świątecznymi ozdobami na rzecz oddziału pediatrii Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej oraz do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Choinki przyozdobione przez personel medyczny i ustawione na szpitalnych korytarzach, w okresie świątecznym cieszyły małych pacjentów. Ponadto w naszym dąbrowskim przedszkolu zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów plastycznych na rzecz oddziału psychiatrii sosnowieckiego Centrum Pediatrii niezbędnych do prowadzania terapii zajęciowych dla dzieci. Zebrane rzeczy trafiły do szpitala jeszcze przed świętami. Z całego serca dziękujemy darczyńcom za wsparcie akcji. Poniżej zamieściliśmy protokoły z przekazania darów do szpitali za pośrednictwem Fundacji "Dr Clown".

 

Dodatkową niespodzianką były, poprowadzone pod oknami sosnowieckiego szpitala, trzy wesołe animacje pełne uśmiechu, światełek i świątecznego nastroju. Animacje były poprowadzone przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”.

 

– Tegoroczne święta bez wątpienia będą zupełnie inne niż wszystkie. Szczególnie dotyczy to hospitalizowanych dzieci, które są jeszcze bardziej odizolowane, mają utrudniony kontakt z najbliższymi członkami rodziny, a w wielu przypadkach nie wrócą na święta do domu. Dlatego chcemy odwrócić ich uwagę od szpitalnej rzeczywistości i wyczarować promienne uśmiechy na ich buziach. Przygotowaliśmy świąteczne animacje, podczas których nasi Doktorzy Clowni wystąpią w święcących czapkach, będziemy mieć także ledowe stroje i balony. Będzie magicznie! – mówiła przed akcją Karina Wojtusiak, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Sosnowcu.

 

- Misją Fundacji Nasze Dzieci jest wspieranie rozwoju, edukacji i wychowania, ale także aktywność w zakresie profilaktyki zdrowia dzieci i młodzieży oraz promocja wolontariatu. Stąd pomysł na wspólną akcję. Jeżeli udało nam się choć na chwilę wywołać uśmiech na dziecięcych buziach w tym szczególnie trudnym dla nich czasie, to znaczy, że nasze działania mają sens. Magdalena Kusmierz, członek Zarządu Fundacji Nasze Dzieci przy ArcelorMittal Poland

 

Do pobrania:

  1. Protokół z odbioru darów z przedszkola 1a
  2. Protokół z przekazania darów do szpitala 1b
  3. Protokół z odbioru darów z przedszkola darów 2a
  4. Protokół z przekazania darów do szpitala 2b