Święto Czekolady :)

18.04.2022

 

14 kwietnia 2022 nasze krakowskie przedszkolaki wraz z ciociami wybrały się do Krakowskiej Manufaktury Czekolady by celebrować Światowy Dzień Czekolady, który miał miejsce 12 kwietnia 2022.
Wszyscy bardzo przejęci, wstali wcześnie rano by już o 8.00 wyjechać z przedszkola na słodką przygodę .

 

Na miejscu dzieci oraz ciocie dostały profesjonalne fartuszki, by już za moment wcielić się w mistrzów cukiernictwa. Po wejściu do specjalnie przygotowanej sali, każdy nosek mógł wyczuć unoszący się piękny, słodki zapach czekolady. Czekały na nas specjalne stanowiska pracy oraz panie, które przeprowadziły słodkie warsztaty z tworzenia czekoladowych przysmaków.

 

Zanim jednak dzieci rozpoczęły swoje wyroby , zapoznały się z krótkim aczkolwiek bardzo ciekawy filmem o tym jak powstaje czekolada.
Dowiedziały się czym jest kakaowiec oraz poznały wiele innych ciekawostek.

 

Nadszedł czas pracy. Przedszkolaki wycinały foremkami różne kształty z bloków czekoladowych, następnie z pozostałych czekoladowych fragmentów tworzyły najprawdziwsze pralinki.

 

Kolejnym etapem było ozdabianie wytworów maczając w polewie czekoladowej oraz posypując wiórkami kokosowymi lub korową posypką.

 

Na sam koniec, zasłużona degustacja słodkich, czekoladowych paluszków...na szczęście tego dnia nikt nie mówił „ nie bierz rączek do buzi!”