Święto Dyni i Pieczonego Ziemniaka

15.10.2021

 

Dnia 8 października w Niepublicznym Przedszkolu ArcelorMittal Poland Akademia Małych Pociech’ w Krakowie odbył się jesienny piknik pod hasłem ,,Dyniowa postać z bajki’’.

 

Tradycją pikniku jest konkurs dyniowy, w którym biorą udział chętne przedszkolaki wraz z rodzicami. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, rodziny wykazały się dużą wyobraźnią i fantastycznymi pomysłami. Mieliśmy okazję podziwiać wiele wyjątkowych prac.

Podczas wydarzenia dzieciom towarzyszyło wiele atrakcji: rozwiązywanie zagadek, szukanie ukrytych ziemniaków, wrzucanie ziemniaków do wiadra z odległości, bieg z ziemniakami na łyżce, nauka piosenki ,,Ziemniaczek’’ oraz rozwiązanie quizu.

Na koniec odbyło się głosowanie na najciekawszą pracę oraz wręczenie nagród i upominków.

 

Był to wyjątkowo ciepły i radosny dzień. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach, dopingowały, uśmiech nie schodził im z ust. Były to dla nich nowe doświadczenia i wspaniała, wspólna zabawa.
Po zakończonej zabawie wszyscy zmęczeni, ale radości udaliśmy się na zupę dyniową oraz frytki. Dzień ten na długo zostanie w naszej pamięci.