Święto Niepodległości w naszych przedszkolach

24.11.2022

 

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Tego dnia po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszych przedszkolach od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, szacunku dla polskich symboli narodowych. Dlatego 10 listopada 2022 roku w naszych przedszkolach obchodziliśmy Święto Niepodległości.

 

W przedszkolu dąbrowskim z tej okazji dzieci z grupy 5 i 6 latków z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowały krótką akademię, mającą na celu przypomnienie i utrwalenie symboli narodowych oraz tradycji narodowej. Dzieci w każdej grupie wiekowej wraz ze swoimi wychowawczyniami zrealizowały patriotyczne warsztaty, a także odśpiewały Hymn Polski o godzinie 11:11, biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

 

Akademia z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się również w naszym przedszkolu krakowskim. 

 

Przedszkolaki przez kilka tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście.

 

 

 

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 hymn narodowy wybrzmiał w blisko 20,5 tys. (20 434) szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Do tegorocznej akcji przystąpiło ponad 4 mln uczniów (4 152 960) i blisko 400 tys. nauczycieli (396 495).