Wsparliśmy "Piknik pod chmurką" dla dzieci i młodzieży

01.07.2022

 

23 czerwca 2022 r. na terenie Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych, zlokalizowanym w Dąbrowie Górniczej, ul. Jasna 29, zorganizowany został „ Piknik pod chmurką”.  Dzięki wsparciu Fundacji Nasze Dzieci ze środków 1% pdof, organizator wydarzenia - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Małolat", zakupiło artykuły do przeprowadzenia animacji oraz nagród dla podopiecznych.

 

W wydarzeniu uczestniczyli podopieczni czterech Placówek Opiekuńczo Wychowawczych z Dąbrowy Górniczej oraz podopieczni dwóch Placówek Wsparcia Dziennego z Dąbrowy Górniczej. Były to dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat. Na festynie obecni byli również opiekunowie, rodzice podopiecznych, młodzież z Młodzieżowej Rady Miasta, rodziny wychowanków, władze miasta, przedstawiciele organizacji pozarządowych. W imprezie wzięło udział ok. 120 osób, w tym 80 dzieci i młodzieży.

 

Podczas pikniku dyrekcja Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo wychowawczych wręczyła uczestnikom dyplomy oraz nagrody za poprawne zachowanie, pomoc młodszym kolegom/ koleżankom, aktywność podczas codziennych zajęć w Placówce, pomysłowość, postawę godną naśladowania, jak i za wyniki w nauce.

 

Był to także dzień rozstrzygnięcia konkursu kulinarno-fotograficznego „ Fotografujemy to co łasuchujemy”. Jury miało trudny wybór ponieważ oprócz pięknych zdjęć deserów dzieciaki przygotowały desery do degustacji a każdy z nich wyglądał i smakował wyśmienicie.

 

Podczas pikniku dzieciaki miały możliwość korzystania z wielu przygotowanych atrakcji m.in. dmuchany zamek, malowanie twarzy, malowanie na tkaninie (koszulki, torby), robienie warkoczyków czy tatuaży brokatowych. Odbyły się także konkurencje sportowe tj. przeciąganie liny czy drużynowe przelewanie wody.

 

Piknik był zarówno podsumowaniem bieżącego roku szkolnego, jak i przywitaniem wakacji.

 

Dzięki organizacji imprezy szerokie grono młodych ludzi oraz członów ich rodzin, zaproszonych gości miało możliwość nabycia nowych umiejętności artystycznych, poznania ciekawych technik plastycznych, możliwościach organizacji czasu wolnego w sposób ciekawy, atrakcyjny dla dzieci, rozwijający ich pasje i zainteresowania. Ponadto wydarzenie zintegrowało dzieciaki umieszczone w pieczy z rówieśnikami pozostającymi/ wychowującymi się w rodzinach biologicznych.