Zawieszenie zajęć w żłobkach, przedszkolach i szkołach

11.03.2020

Szanowni Państwo,

została podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. W placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12-25 marca nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

12 i 13 marca br. to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od dnia jutrzejszego zostają odwołane wszelkie zajęcia dodatkowe.

 

Od poniedziałku 16 marca br. do środy 25 marca zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy:

  • opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia,
  • są objęci ubezpieczeniem chorobowym.

Wystarczy złożyć oświadczenie do swojego pracodawcy. Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl

Bardzo prosimy o rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń.

Proszę na bieżąco śledzić komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez przedszkole.
W zależności od rozwoju sytuacji poinformujemy Państwa o wznowieniu zajęć i zmianie decyzji.

W oczekiwaniu na dzieci, przedszkole zostanie poddane gruntownej i kompleksowej dezynfekcji.

 

Komunikat w związku z naborem do przedszkola!

Z powodu decyzji MEN o odwołaniu zajęć w przedszkolu w związku z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu sie koronawirusa, bardzo prosimy rodziców o składanie wniosków o przyjęcie dzieci do naszego przedszkola do 13 marca. Składanie wniosków będzie możliwe w ostatnim dniu aktualnie trwającej rekrutacji do naszych przedszkoli, tj. 16 marca, ale nie będzie kontaktu osobistego z personelm przedszkola (proszę śledzić komunikaty w zakładce Nabór danego przedszkola).