Zbiórka artykułów szkolnych dla Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu

10.05.2016
Zbiórka artykułów szkolnych dla Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu

Trudno sobie nawet wyobrazić, jak skomplikowane bywa czasem ludzkie życie....

 

Drodzy Rodzice,

W imieniu podopiecznych Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie i pomoc w wyposażeniu placówki w potrzebne artykuły szkolne (kredki, pióra, bloki rysunkowe kolorowe i białe, pisaki, farby, teczki, plasteliny, bibuły, kleje, ołówki, taśmy klejące itp.). Artykuły te niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania dzieci na zajęciach w szkole, jak również organizowanych przez DDMiD zajęciach wewnątrz Domu.

Zbiórka będzie przeprowadzona na terenie Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" w Dąbrowie Górniczej przy współpracy Fundacji Nasze Dzieci  w okresie pomiędzy 10 a 31 maja br.

Dary można umieszczać w pojemniku DARY DLA DOMU MATKI i DZIECKA, znajdującym się w przedszkolnej szatni.

Dziękujemy za każdy gest życzliwości i okazane serce.
 

Ogłoszenie o zbiórce w formacie do wydruku
Prośba o organizację zbiórki

 

----------------------------
 

Caritas Diecezji Sosnowieckiej, odpowiadając na potrzeby matek i dzieci, borykających się z problemem bezdomności, zbudował przed rokiem Diecezjalny Dom Matki i Dziecka.

Ośrodek przeznaczony jest dla:
- kobiet w okresie ciąży, które nie mogą bezpiecznie oczekiwać na poród we własnym domu,
- matek z małymi dziećmi do 12 roku życia znajdujących się w trudnej sytuacji bytowo-materialnej lub rodzinnej
- matek i dzieci będących ofiarami wypadków losowych – pożar, powódź, zniszczenie mieszkania.

Kobietom i ich pociechom zapewnia się wszelaką pomoc: bytową, socjalną, prawną i psychologiczną.  Jednak przed wszystkim leczy się duszę - podopieczni zostają otoczeni ciepłem, którego  często na pewnym etapie życia zabrakło. Ośrodek pozwala zatrzymać się na chwile, odbudować to co zostało zniszczone, by rozpocząć nowy etap życia. Pracuje się nad tym, by zwątpienie i wszystkie trudności udało się zamienić na pozytywne spojrzenie na świat, swoje życie oraz otaczającą rzeczywistość.

Od otwarcia Dom udzielił już schronienia 8 kobietom i 11 dzieciom. Są to zarówno matki z niemowlętami, jak również kobiety z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Odpowiednie stymulowanie rozwoju dzieci na każdym etapie ma ogromne znaczenie dla ich możliwości radzenia sobie z obowiązkami szkolnymi, wyzwaniami w gronie rówieśniczym czy wszelkimi innymi, które będzie przed nimi stawiać życie. Niejednokrotnie dzieciństwo naszych podopiecznych było pełne traumatycznych przeżyć, z którymi sobie nie radzą, których wspomnienia są wciąż żywe.

Z każdym kolejnym dniem pobytu naszych podopiecznych odkrywamy coraz to nowsze talenty i potencjał, którymi dzieci zostały obdarzone. Niezwykle zależy nam, by miały możliwość rozwijania swoich uzdolnień, a także uczenia się nowych umiejętności. Bardzo często nie miały one wcześniej na to szans. Prowadzone na terenie Domu zajęcia manualne, rękodzielnicze, warsztaty o różnorodnej tematyce ukazują nam mnogość talentów mieszkańców placówki. Niestety bez odpowiedniego zaplecza, a także podstawowych artykułów szkolnych czy biurowych ciągły rozwój jest utrudniony.

DDMiD