VI Marszobieg Charytatywny za nami

10.10.2018

W zakończonym 27 września VI Marszobiegu Charytatywnym ArcelorMittal Poland, którego partnerem jest Fundacja Nasze Dzieci, wzięło udział 1330 uczestników. Razem pokonaliśmy dystans 8206 kilometrów, co w przeliczeniu na złotówki (za każdy kilometr firma wpłaca 5 zł.) dało kwotę 41.030 zł.

 

- Zapraszam na start! - krótko i rzeczowo rozpoczął VI Marszobieg Charytatywny dyrektor Zakładu Koksowniczego w Zdzieszowicach Wojciech Kaczmarek. I w tym roku pracownicy koksowni, oraz innych firm pracujących na naszym terenie pokazali, że potrafią się zjednoczyć i wspólnymi siłami wesprzeć dzieci wymagające pomocy.
 


W Krakowie marszobieg wystartował jako pierwszy -  z głównego ronda przed bramami. Sygnał do startu dał Tomasz Dziwniel, dyrektor oddziału wyrobów płaskich.
- Dziś na nasze wsparcie liczą Kuba, Amelka, Piotruś , Patrycja, Kasia, Natalka, Sebastian, Sandra, Darek,  Pola i Kacper i Basia. Mam nadzieję że pobijemy wszystkie rekordy i nabijemy najwięcej kilometrów. Liczę na Was wszystkich, by kwota była jak największa – zachęcał na starcie.

I ruszyli pokonując kilometrową trasę. Dyrektor Dziwniel sam dał dobry przykład. Biegali również dyrektorzy innych zakładów m.in. Ryszard Opyrchał, dyrektor koksowni. Biegali wyczynowi biegacze i zwykli pracownicy, którzy  chcieli wykazać się odruchem serca. Wielu – biegło w charytatywnym biegu po raz kolejny.
 

- Mam nadzieję, że będzie nas dzisiaj naprawdę dużo i że uda nam się pobić wszystkie rekordy z lat poprzednich. Pokażmy, że damy radę - tak w Dąbrowie Górniczej zagrzewał uczestników marszobiegu Geert Verbeeck, dyrektor generalny. I udało się! Pracownicy oddziału w Dąbrowie Górniczej, wspierani przez firmy zewnętrzne, przedstawicieli związków zawodowych, SIP i spółki zależne, wykazali się w tym roku największą frekwencją.

Aż 624 osoby wzięły udział w Dąbrowie Górniczej, 383 – w Zdzieszowicach i 323 – w Krakowie. Dodatkowo niektórzy pracownicy zadeklarowali wsparcie finanansowe puli środków na leczenie i rehabilitację dzieci w ramach Marszobiegu.
 

W tegorocznym marszobiegu, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięły również udział dzieci z przedszkola Równe Przedszkolaki z Dąbrowy Górniczej oraz  Akademii Małych Pociech z Krakowa.

Wcześniej przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami przygotowały odpowiednią oprawę artystyczno-wizualną, tj. piosenki, przyśpiewki, transparenty, pompony, grzechotki, kołatki i balony, które głośno i barwnie towarzyszyły dzieciom poczas marszobiegu.

Marszobieg Skrzata odbywał się na terenach przedszkolnych ogrodów oraz wokół przedszkola. W Zdzieszowicach podczas Marszobiegu nie zabrakło podopiecznych pobliskich placówek oświatowych.

Dziękujemy!

 

Więcej szczegółów na temat akcji znajdą Państwo pod linkiem:
Zbieramy zgłoszenia do VI Marszobiegu Charytatywnego ArcelorMittal Poland